Balící papír

Balící papír je v současném světě nutností při příležitostech jako jsou Vánoce nebo narozeniny apod.. Ať už je decentní, jednoduchý nebo je vyzdoben další folií, nějakými třpytkami nebo reliéfními symboly, je součástí naší kultury a zvyku - dávat dary..

 


Reklama:

Pro výběr toho správného vánočního osvětlení přejděte zde


Historie

Balící papír, když pomineme, že původně byl papír vyráběn spíše pro psaní.., se začal používat k balení nejprve pro takové příležitosti jako zabalení zboží u řezníka apod.. Teprve s příchodem průmyslové revoluce v letech cca 1800 - 1900, se začaly objevovat první dekorativní papíry určené k balení dárků. Nové druhy technik tisku zlevnily výrobu a umožnily vyrábět balící papíry ve velkém. První továrna na výrobu profesionálního balícího papíru byla založena v roce 1903.

Design

Design balících papírů samozřejmě prošel velkými změnami. Dnes je dostupný v obrovském výběru ve stovkách různých designů. Nejprve se na bal. papíru objevovaly motivy přírody, úplná revoluce nastala kolem roku 1980, kdy se uvolnily licence na známe televizní postavičky.

Odolnost

Základním rysem kromě designu je odolnost balícího papíru. Ten musí být dostatečně "robustní" a současně flexibilní, aby bez problému "přežil" ohýbání, skládání a další nutnou manipulaci při balení dárku.

Jak se balící papír vyrábí?

Naprostá většina balícího papíru je vyrobena ze speciálního papíru. Výrobci upřednostňují papír vyrobený z měkkých dřev většinou jehličnatých stromů. Dřevěná drť se musí nejdříve vybělit, než se obarví. U většiny papírů s folií se folie aplikuje až během tisku. Je nutné používat folie velmi malých tlouštěk, aby bylo balení dárků snadné. Příliš pevné folie jsou na takovou práci nepříjemné.
 

Dekor

Na většině balících papírů se vytvoří jeden malý vzor (obrázek), který se na papíru neustále opakuje. Jakmile je takový malý vzor připraven, výrobce vytvoří šablony a odešle do tiskárny. Tím má papír jednotný design. Je možné použít stejný motiv i na doplňky jako jmenovky, dárkové tašky, stuhy apod. Takto zabalené dárky působí velmi úhledně.

Neváhejte využít naše služby při balení dárků. Poskytujeme balící službu, hraomadné balení dárků, vyrábíme dárkové koše apod.. Kontakt.