Jak zabalit dárek

Vánoce sice přicházejí jen jednou do roka, dárky ale rozdáváme i k jiným příležitostem po celý rok. Je dobré vědět jak takový dárek zabalit, aby vypadal dobře a abychom se u toho zbytečně netrápili. Níže je jednoduchý návod jak zabalit dárek, který je v obdélníkové nebo čtvercové krabičce.


Reklama:

Pro výběr toho správného vánočního osvětlení přejděte zde

Doporučujeme výtečné recepty na vánoční cukroví

Vše o vánočním osvětlení
Jak zabalit dárek:

 • Nejprve si najděte čistou rovnou plochu a připravte veškerý materiál. (balící papír, nůžky, pravítko, průhlednou lepící pásku). Před tím, než začnete dárek balit, pečlivě zkontrolujte, že jste odstranili všechny cenovky. Nechcete přece prožívat u Vánočního stromku trapné chvíle, kdy se z dárku cenovky vysypou... :-)
   
 • Jak zabalit dárek na Dekorátor.czDárek položte na vnitřní stranu balícího papíru. Celý dárek papírem obalte a pokud je třeba,  zastřihněte tak, aby se oba konce cca o 6cm překrývaly. Pokud nechcete zastřihávat, stačí přeložit.

 

 

 • Nyní je tedy dárek zabalený kolem dokola a papír ještě přečnívá přez boky dárku. Tyto přečnívající části by měly být tak dlouhé, aby každý z nich překryl zbývající bok krabičky.
   
 • Jak zabalit dárek - Dekorátor.czNyní opět rozbalte dárkový papír, u kterého jste právě upravili velikost. Položte ho potištěnou stranou dolů a položte dárek do správného místa. 

 • Jak zabalit dárek - Dekorátor.czZajistěte jednu stranu papíru průhlednou lepící páskou k dárku. Konec papíru na druhé straně přehněte cca 1 cm a také zajistěte lepící páskou.


 

 

 • Jak zabalit dárekOtočte dárek jako na obrázku, uchopte levý a pravý okraj balícího papíru a přehněte směrem dovnitř k dárku. Na hrany dárku tlačte pouze tak, aby se neroztrhl balící papír. Opět můžete zajistit kouskem lepící pásky.

 

 

 • Jak zabalit dárekZbývající dvě trojúhelníkovité části papíru přehněte dle obrázku, zajistěte lepící páskou. To samé proveďte na druhé straně. 

 

 • Dárek je zabalený. Konečný vzhled můžete doplnit ozdobnou stuhou..

 

Provádíme balení dárků, hromadné balení dárků, balící služba FULLSERVIS pro firmy..

 

Malé tipy na závěr:

- pokud dárek není v krabici,  jedná se o nějaké oblečení a pod. ( pro takové dárky se v Čechách vžil název "měkýš" - pozn. velmi neoblíbené pro děti :-)), je dobré krabici sehnat a dárek vložit do ní. Pokud jste v balení začátečník, ušetří Vám to práci..

- zpočátku používejte spíše hladké papíry. Vypadají lépe.

- jako pásku k zajišťování jednotlivých operací balení používejte nenápadnou, průhlednou, spíše matnou variantu.

Názorná ukázka - video - Jak zabalit dárek