Vyberte dřevěný zahradní nábytek

Je jasné, že časy se mění. Zrovna tak se mění naše zahrady. Doby, kdy se po zahradě procházely slepičky a jiná havěť, jsou dávno pryč. Zahrady se stávají oázami klidu a relaxace a musíme tak řešit i věci jako jaký zahradní nábytek a podobně...

Vyberte dřevěný zahradní nábytek

Je jasné, že časy se mění. Zrovna tak se mění naše zahrady. Doby, kdy se po zahradě procházely slepičky a jiná havěť, jsou dávno pryč. Zahrady se stávají oázami klidu a relaxace a musíme tak řešit i věci jako jaký zahradní nábytek a podobně..

Právě chvíle klidu jsou v dnešní uspěchané době naprostou nutností. Nutností je i vlastnit nějaký nábytek určený pro venkovní používání. Každodenní vynášení domácího nábytku na zahradu nepřipadá v úvahu.

Typický zahradní nábytek pro začátečníky

Určitě každý z nás zažil situaci, kdy se jako zahradní nábytek používaly motorovou pilou nařezané klády. Všichni jsme měli kalhoty od smůly a o pohodlí nemohla být vůbec řeč. Dalším krokem bylo zakoupení plastového zahradního nábytku. Všichni ale víme, že takový brzy měnil odstín a po první zimě rozpraskal a rozpadl se.

Kvalitní zahradní nábytek

Mnozí z nás už přišli na to, že je lepší si trochu připlatit. Pořízení kvalitního zahradního nábytku není žádnou noční můrou. V podstatě přichází do úvahy kovový zahradní nábytek, zahradní nábytek z umělého ratanu a dřevěný zahradní nábytek. Zvláštní skupinou kovového zahradního nábytku je kovaný zahradní nábytek.

 

Vyberte zahradní nábytek, který se líbí právě vám!

Navzdory všem faktům si vám dovolujeme doporučit výběr zahradního nábytku dle toho, jaký se vám líbí, než dle toho jaký je zrovna módní trend nebo dle toho jakou vyžaduje údržbu…

Výhody jednotlivých typů stručně

 

Kovový zahradní nábytek je takřka nezničitelný. Díky pevnosti kovu mohou být konstrukční díly velmi tenké. Tím se dosahuje typicky zajímavých designů. I přes stále kvalitnější povrchové úpravy, je nutné kovovému nábytku občas nátěr obnovit. 

Ratanový nábytek (z umělého ratanu) je takřka bezúdržbový. Je typický svým mohutným designem se zachováním nízké váhy pro dobré přenášení. Ratanový nábytek se poměrně špatně skladuje (právě pro svou objemnost).

Dřevěný zahradní nábytek je určen pro milovníky přírodních záležitostí. Na každé zahradě působí velmi přirozeně. Je stabilní, lehký. Většinou je skládací, což umožňuje lepší uskladnění na zimu. Cca jednou za dva roky je třeba obnovit nátěr. Tu trochu času, kterou mu věnujeme na údržbě nám dřevěný zahradní nábytek bohatě vrátí v dlouhé životnosti. Snad právě pro svůj přírodní původ a tak i vzhled patří dřevěný zahradní nábytek stále k nejprodávanějším.