Zahradní lehátka – praktický doplněk do vašeho exteriéru

Zahradní lehátka – praktický doplněk do vašeho exteriéru

Letní sezóna bez pohodlného zahradního nábytku je nemyslitelná. Každý den je čas začít budovat nebo renovovat svou venkovskou usedlost. Budeme hovořit o výhodách a nevýhodách zahradního nábytku z různých materiálů. Zaměříme se na unikátní zahradní lehátka. Designéři svou fantazii neomezují a my s úžasem koukáme na futuristické modely. Při výběru zahradního nábytku věnujte velkou pozornost zemi původu. I přes to, že hlavními dodavateli surovin jsou Filipíny, Malajsie a Indonésie, výrobky z těchto zemí jsou obvykle charakterizovány jednoduchostí tvaru a střední kvalitou. Pokud chcete koupit opravdu kvalitní nábytek, je lepší najít výrobce z Německa, Itálie a Španělska.

Zahradní lehátka – druhy materiálů

Proč jsou fantastická zahradní lehátka? Moderní výrobky vypadají na našem pozemku skvěle a navíc nám nabízejí tolik vytoužené pohodlí.  Zahradní nábytek se vyrábí z kovu, ze dřeva, proutí, přírodního a umělého ratanu, plastu a v kombinaci jmenovaných materiálů. Kovový nábytek je stabilní a odolný proti povětrnostním podmínkám, proto ho lze využívat celoročně.  Navíc má elegantní vzhled a bude se krásně vyjímat u moderních příbytcích. Nevýhody – vysoká cena, nutnost ošetřování proti korozi, velká hmotnost.

Zahradní lehátka na inhaus...

Proutěná a plastová zahradní lehátka

Proutěný nábytek se těší velké oblibě, protože je přírodní a lehký, měl by však být umístěn na chráněném místě. Nevýhodou je, že trpí ve vlhkém prostředí. Pozor - u ratanového či proutěného zboží, nepoužívejte chemikálie a přípravky obsahující líh, ředidla, rozpouštědla a jiné agresivní a abrazivní prostředky. Plastový nábytek je lehký, poměrně levný a dobře se udržuje, oceníte i širokou paletu barev. Nemá však dlouhou životnost, problém je i omezená nosnost, ztrácí na slunci rychle barvy.

Jak vybrat zahradní lehátko!